تحلیل سیاسی

انرژی هسته ای می ارزد ؟؟؟

دیگر به هیچ عنوان راضی به مذاکره بر سر کاهش رشد این مولفه قدرت نخواهند شد ...

اگر مردم با وجوه اقتصادی صنایع هسته‌ای آشنا شوند، دیگر به هیچ عنوان راضی به مذاکره بر سر کاهش رشد این مولفه قدرت نخواهند شد

👤 سید مصطفی خوش چشم، کارشناس مسائل بین الملل:

🔹قطعا کشورهایی که از تکنولوژی هسته‌ای برخوردار هستند، در زمان حال و آینده جزو قدرت‌های بزرگ و تعیین‌کننده جهان هستند. به همین دلیل کشورهایی که اشراف کامل بر تمامی حوزه‌های این صنعت دارند، در دنیا انگشت‌شمار هستند.

🔹از آنجایی که کشور ما در چهار دهه گذشته مخاطب طرح‌های خصمانه آمریکا و غرب بوده، سعی کرده‌اند که این صنعت را به عنوان یک مولفه و پرونده سیاسی – امنیتی برای ما مطرح کنند

🔹صدها کالا از این تکنولوژی و صنعت هسته‌ای ساخته می‌شود که فقط یک قلم آن که رادیوداروها هستند که اگر با سرمایه‌گذاری مناسبی توام باشد، می‌تواند کل بودجه مورد نیاز صنایع هسته‌ای ما را بدون اینکه نیازی به بودجه دولتی باشد، حاصل کند.

🔹صادرات کالاهایی مانند رادیوداروها قابل تحریم نیست و در جهان نیاز ویژه‌ای به این نوع کالاها وجود دارد.

🔹به روزی فکر کنید که ایران صدها کالای هسته‌ای غیرقابل تحریم را صادر می‌کند و چه ثروت بزرگی را می‌تواند برای کشور به وجود بیاورد و چه افزایش توانمندی اقتصادی و ایجاد شغل در کشور به همراه داشته باشد.

🔹امید است که سازمان انرژی اتمی به سمت اقتصادی کردن و رشد و بالندگی در ساخته‌های گوناگون این صنعت بپردازد و مردم را بیشتر با وجوه اقتصادی این صنعت آشنا کند. به وضوح می‌توان دید که اگر افکار عمومی و مردم ایران با این قابلیت صنایع هسته‌ای آشنا شوند، دیگر به هیچ عنوان راضی به مذاکره بر سر کاهش رشد این مولفه قدرت نخواهند شد و دوگانه‌سازی از این مولفه قدرت و معیشت کاملا بی‌اثر و باطل خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا