جهاد تبیین

مروری بر بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت عید مبعث | ۱۴۰۰/۱۲/۱۰

👈 بعثت نبیّ مکرّم (صلّی الله علیه و آله و سلّم)، هدیه‌ای به همه‌ی بشریّت و حرکتی برای مقابله با جاهلیّت:
🌷 اگر ما در میان ارزشهای فراوان اسلام، دو عنصر برجسته گسترش عقلانیّت و عنصر پرورش اخلاق را در نظر بگیریم، تصدیق خواهیم کرد که اسلام عالی‌ترین هدیه را و وسیله‌ی سعادت را به بشریّت عطا کرده.
🪴 بعثت رسول اکرم اسلام، چیزی را تحقّق بخشید که به نظر محال می‌آمد، ناممکن بود؛ و آن چه بود؟ این بود که از مردم جزیرة‌العربِ دوران جاهلیّت یک امّت بافضیلت مثل امّت اسلامیِ دوره‌ی خود پیغمبر تشکیل داد.
📌 حالا این تجربه -البتّه با تفاوتهایی- برای ملّت ایران اتّفاق افتاد و توفیق این تجربه را خدای متعال به ملّت ایران نشان داد و آن، عبارت بود از ریشه‌کنی سلطنت.
💪 بر خلاف نظر آن کسانی که دین را جدای از سیاست معرّفی میکنند، نقطه‌ی اوج نهضت نبوی تشکیل حکومت بود. و به این هم اکتفا نکردند؛ نه، شروع کردند به مقابله‌ی همه‌جانبه‌ی با دشمنان.
📣 بعد هم پایگاه شرک را فتح کردند؛ حکومت اسلامی را تثبیت کردند. این شورانگیزترین بخش نهضت اسلامی است.
🔊 یکی از مهم‌ترین شعارها و جهت‌گیری‌های پیامبر اکرم در بعثت، مقابله‌ی با جاهلیّت بود. مراد از جاهلیّت صرفاً بی‌سوادی نیست، نادانی نیست؛ البتّه بی‌سوادی هم در آن هست، لکن این جاهلیّت معنای وسیع‌تری دارد؛ خُلقیّات پَست هم جزو این جاهلیّت است.
💵 امروز زندگی در تمدّن غربی بر پایه‌ی طمع و حرص، بر پایه‌ی آزمندی است. امروز پایه‌ی همه‌ی ارزشهای غربی پول است. سیاست رایج، حکمرانی‌ها، همه در خدمت تبعیض، در خدمت فربه شدن کمپانی‌ها و کارتل‌ها است. علم و فناوری در خدمت کشتار مردم است.
💡اگر کسی تمدّن غربی امروز را، «جاهلیّت مدرن» بخواند حق دارد؛ واقعاً جاهلیّت همان جاهلیّت است منتها امروز در دنیا خودش را به شکل تجدیدیافته و مدرن‌شده نشان میدهد.
✅ وظایف ما در قبال جاهلیّت مدرن:
⬅️ تقویت ایمان دینی در سراسر عالم
⬅️ توسعه‌ی گروه‌های مؤمن و مقاوم در سرتاسر عالم
⬅️ [تقویت] و استحکام نظام اسلامی
⬅️ تهیّه‌ی برنامه‌ی خردمندانه و حکمت‌آمیز، متّکی بر شناخت وسیع مختصّات این جاهلیّت

👈 رژیم مافیایی و بُحران‌ساز آمریکا، مظهرِ جاهلیّت مدرن:
👿 نمونه‌ی واضح و کامل جاهلیّت مدرن آمریکا است.
♻️ اساساً رژیم ایالات متّحده‌ی آمریکا، یک رژیم بُحران‌ساز و بُحران‌زیست است؛ از بحران تغذیه میکند.
⚫️ آمریکا یک رژیم مافیایی است: مافیای سیاسی، مافیای اقتصادی، مافیای اسلحه‌سازی.
✖️رژیم مافیایی آمریکا احتیاج دارد که در اطراف دنیا یک جاهایی بحران وجود داشته باشد، در منطقه‌ی غرب آسیا چقدر اینها بحران‌سازی کردند؛ احتیاج پیدا کردند موجودی مثل داعش را به وجود بیاورند.
🔴 امروز، اوکراین هم قربانی همین سیاست است. آمریکا اوکراین را به این نقطه کشاند؛ با ورود در مسائل داخلی آن کشور، راه انداختن اجتماعات علیه دولتها، حرکت مخملی به وجود آوردن، کودتای رنگی درست کردن، حضور سناتورهای آمریکایی در داخل اجتماعات معارضه، این دولت را برداشتن، آن دولت را گذاشتن.
🟢 البتّه ما با جنگ و تخریب در هر جای دنیا مخالفیم؛ این حرف ثابت ما است. ما با کشته شدن مردم، با تخریب زیربناهای ملّتها مخالفیم.
⛔️ ما در اوکراین طرف‌دار توقّف جنگیم، میخواهیم آنجا جنگ تمام بشود؛ منتها علاج هر بحرانی صرفاً در صورتی ممکن است که ریشه‌ی بحران شناخته بشود. ریشه‌ی بحران در اوکراین سیاستهای آمریکا است، سیاستهای غربی‌ها است.

🔴 عبرتهای قضیّه‌ی اوکراین:
۱️⃣ پشتیبانی قدرتهای غربی از کشورها و دولتهایی که دست‌نشانده‌ی آنها هستند، یک سراب است، واقعیّت ندارد؛ این را همه‌ی دولتها بدانند.
۲️⃣ مردم، مهم‌ترین پشتوانه‌ی دولتها هستند. اگر مردم در اوکراین وارد میدان میشدند، وضع دولت اوکراین و مردم اوکراین این جوری نمیشد.

نمودار بیانات رهبری ۱۴۰۰

مشاهده بیشتر

محمد شفیعی

توضیحاتی در مورد نویسنده...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا