اخبارجهاد تبیینسیاسی
موضوعات داغ

واکنش امام جمعه زابل حجت الاسلام عزیزی به سخنان مولوی عبدالحمید

امام جمعه زابل در پاسخ به سخنان اخیر مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت این شهر، مطالبی را در پاسخ به وی بیان کرده است.

حجت الاسلام عزیزی امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه گفت: اخیرا برخی از افراد فریب خورده و جاهل و آدم هایی که گمان می کنند اسلام شناس بودن به بعضی از ظواهر و القاب پرطمطراقی است که بعضی افراد بی سواد به انسان ها می دهند، مطالبی می گویند که انسان حیفش می آید راحت ار آن عبور کند.

می گویند قانون اساسی اشکال دارد، شما چهل سال حکومت کردید اجازه بدهید چهار سال ما حکومت کنیم. چهل سال شیعه حکومت کرده در این مملکت، حالا نوبت ما است که چهار سال حکومت کنیم. باید پرسید مگر در قانون اساسی حرف شیعه و سنی زده شده است؟ شما اصل دوم قانون اساسی را ببینید تاکیدش بر امت واحده است. در حقوق شهروندی چه تفاوتی فی مابین یک مسلمان شیعه و یک مسلمان سنی است؟

شمایی که ادعا دارید چهار سال هم بدهید ما حکومت کنیم بعد بینید ما چه کار می کنیم. می شود بفرمایید هزار و چهارصد سال است که بر گرده مسلمانان در تاریخ نشستید چه گلی به سر اسلام زدید؟ حکومت هایی که یکی پشت سر هم مثل پست ترین حیوانات نوکری اسرائیل را دارند و یوغ اش را به گردن می اندازند مگر از شما نیستند؟ آن هایی که دویست و پنجاه میلیارد دلار هزینه کردند که القاعده و داعش را درست کنند مگر از شما نبودند؟ مگر همین امروز حکومت های اسلامی قاطبه آنها از هم کیشان شما نیستند؟ چرا نمی توانند مردم خودشان را در مسیر حق راهبری کنند و به ایشان عزت دهند؟ مگر ام القری شما عربستان کشور اسلامی نیست که دارالافتاء هم دارد؟ چه کسی به حکومت کثیف عربستان اجازه داده که بیست و هفت هزار دلار به خلبانانی حقوق دهد که بچه های مظلوم یمن را بمباران کنند. از کجای فقه اسلام این را آوردید؟

اگر فقه شما فقه مستحکمی بود اجازه می دادید صدها هزار شیعه مظلومی که در مکه زندگی می کنند مسجد جامع باشکوه داشته باشند. شما فقه حکومتی و حاکمیتی دارید و ما منکر آن نیستیم، ابوحنیفه و شاگردانش از اولین کسانی هستند که در باب فقه حاکمیتی کتاب هم نوشتند اما تبلور فقه شما بنی امیه، بنی عباس و تا به امروز است. توجه به دو عنصر زمان و مکان می کنید اما برای خار کردن مسلمانان.

رئیس موساد سخنرانی کرد که در همه دنیا پخش شد، گفت ما نمی خواستیم با غزه بجنگیم، آنقدر عربستان و امارات و بحرین و چهارتا کشور کوچک خلیج فارس به ما فشار آوردند و پول دادند و ما به غزه را بمباران کردیم.

اگر ظرفیتی در اداره مملکت دارید، مشکلی نیست. بیایید و ظرفیت واقعی خود را بگویید. خطبه نمازجمعه بازار نیست که آدم هر حرفی بزند و هر کاری کند و هر جور دلش می خواهد حرف بزند. از طرفی شما که به اجماع امت اعتقاد دارید، مگر همین قانون اساسی ۲/۹۸ درصد رای این امت را نگرفته است؟ چرا با این اجماع مخالفت می کنید؟ اینکه دقیقا مطابق عقیده خود شما است. شما ظاهرا فتاوای خودتان را هم یا بلد نیستید یا قبول ندارید. مگر خود شما در مباحث شبه کلامی که دارید می گویید حکومت امری جبری است خدا بخواهد به هر کس می دهد. چطور فهد پنج زن داشت شما در فقه برای آن راه پیدا کردید؟ ملک عبدالله با نخست وزیر انگلستان رسما جلوی دوربین تلویزیون ها شرب خمر کرد، شما گفتید سلطان است. فقهی که فسخ و فجور را برای حاکم جایز بداند.فقهی که بگوید حاکم اولی الامر است و باید تبعیت اش کرد و لو کان فاسقا، ما چطور سرنوشت هشتاد میلیون نفر را به این نوع نگاه ها واگذار کنیم؟

ما افتخار می کنیم که قانون اساسی ما مترقی ترین قانون در سطح کره زمین است البته نظام به این نقطه برسد که در قانون انعطاف هایی ایجاد کند خواهد کرد، تشخیصش با شما نیست. چون اساسا شما در این حد نیستید که تشخیص بدهید. تشخیصش با آنهایی است که اهلش هستند و شما اهلش نیستید. (تکبیر نمازگزاران)

ما در این مملکت با سلم وصفا می بینیم برادران ما شیعه و سنی با هم معاشرت و زندگی می کنند، آرام هستند، چرا این آرامش را به هم می زنید؟ زندگی آرام در این استان چه مشکلی برای شما ایجاد می کند که گهگاه آتشی رها می کنید؟ واقعا چه مشکلی دارید؟ مسئله شما چیست؟ با کجای این نظام مسئله دارید؟ مسجدی که شما در زاهدان ساختید کدام شیعه جرات می کند در بحرین بسازد؟ کدام شیعه در عربستان جرات می کند محرم برای امام خود عزاداری کند در حالی که میلیون ها شیعه در عربستان زندگی می کنند. مگر حدود ۹۰ درصد مردم بحرین شیعه نیستند؟ چرا حق ندارند برای امام خود عزاداری کنند؟ چرا حق ندارند مسجد بروند و نمازجماعت و نمازجمعه داشته باشند؟

خدا لعنت کند حکومت منحوس و کثیف پهلوی را که استان چهاردهم ما را دودستی تقدیم انگلیس کردند و اسمش را هم بحرین گذاشتند. اینهایی که می گفتند که کوروش بخواب که ما بیداریم با شصت و سه میلیارد دلار پول از این مملکت رفتند، بگذریم از عتیقه هایی که بردند و کارهای دیگری که کردند. آن خائن ها بودند که جنایات اینچنینی کردند.

به برکت امام و رهبری و شهدا و به برکت این مردم خدا منت بر ما گذاشت که الان بیرق ما بیرق توحید است، پرچم ما پرچم توحید است. کجای دنیا شما یک حکومت اسلامی در طراز نظام اسلامی از حیث مبانی و مبادی، از حیث نظام سازی می توانید پیدا کنید؟

بیچارگی امروز مسلمانان جهان از این است که امثال شما نسل بعد از نسل مردم را در تاریکی نگه داشتید و اجازه ندادید در دامان امامت قرار بگیرند، مسیر را خراب کردید، راه را اشتباه رفتید. بگذارید این استان آرام باشد تا زمینه توسعه استان فراهم تر شود.حرفی یا نکته ای دارید، مطلب علمی دارید مشکلی نیست بنشینید و با متخصصین حرف بزنید تا به شما یاد بدهند. شما خودتان فتوا می دهید که اگر حاکم اسلامی باشد باید او را تبعیت کرد. در فقه تان هست که اگر کسی می خواهد امام جمعه باشد باید حاکم اسلامی او را تایید کند و نصب کند. بعد شما خودتان جلوی حاکم اسلامی، حکومت اسلامی و قانون اساسی  گردن فرازی هم می کنید؟ و از مواهب اش هم دارید استفاده می کنید.

آراء مردم تعیین کننده است، در همین زاهدان اکثریت اعضای شورای شهر از برادران اهل سنت ما هستند، در خیلی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان،کردستان اکثریت اعضای شورای شهرها از برادران اهل سنت ما هستند. اگر به دنبال هستید که ستون های این نظام را بلرزانید که بد راهی را انتخاب کردید.

در حکومت بنی امیه که همین آقایان سنگش را به سینه می زنند خلیفه چهارم پیغمبر به قول خودشان، علی که جزو عشره مبشره بود به قول خودشان، علی بن ابیطالب که جزو بهترین صحابه رسول خدا بود به قول خودشان، علی بین ابیطالب که داماد خوب پیغمبر بود و محترم از نظر آنها و امیرالمومنین علیه السلام ما قریب به یکصد سال توسط همین ها لعن و سب شد. آنهایی که علی علیه السلام را لعن کردند از کجا آمده بودند؟ از تل آویو آمده بودند؟ در دانشگاه بیرمنگام درس خوانده بودند؟ یا نه. ما اگر ساکت هستیم دلیلش آقایی ما است و تکلیفی که داریم .

ما به حکومتمان، به نظام مان  و به ولایت مان افتخار می کنیم، ما با همه وجودمان به حقانیت این نظام ایمان داریم. اساس این نظام، حکومت و اساس جمهوری اسلامی مبتنی بر فقه اهل بیت علیهم السلام و ما به این فقه ایمان، اعتقاد و باور داریم و سنگش را به سینه می زنیم و به آن افتخار می کنیم.

مشاهده بیشتر

محمد شفیعی

توضیحاتی در مورد نویسنده...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا