بسیج اساتیدتحلیل سیاسیجهاد تبیینسیاسی
موضوعات داغ

نشست ویژه اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان با سردار دکتر جوانی معاونت محترم سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

نشست ویژه اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان بمناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی با حضور سردار دکتر جوانی معاونت محترم سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز پنج شنبه مورخه 1402/03/13 با حضور اساتید و نخبگان بسیجی برگزار گردید.

ایشان عنوان نمودند:

جبهه اسلام رو به تقویت و جبهه دشمن رو به افول است.

انقلاب اسلامی و این مقاومت و ایستادگی سهم مهمی را در جابجایی قدرت در جهان دارد و اگر چین و روسیه در کنار ایران این قدرت آسیایی را شکل داده اند، حاکی از قدرت ایران است برخلاف تحلیلات غلطی مثل رفتن زیر بلیط چین و روسیه!

در تاریخ انقلاب سخترین و پیچیده ترین جنگ همین جنگ ترکیبی بود که در اینمورد حضرت آقا مهندسی دشمن را آفرین گفتند. در این فتنه از تمام جریان ها و ظرفیت های منافقین، ملی گراها، سلطنت طلب ها، اصلاح طلب ها، گروهک های مختلف چون جیش الظلم تا مولوی عبدالحمید استفاده شد و این گروه ها به دلیل اینکه تردیدی نداشتن که این فتنه پیروز می شود علنا نقش خودشون رو نشون دادن ولی با اراده ی خداوند و تدابیر رهبری و هوشمندی مردم و درایت نیروهای مسلح از این جنگ خطرناک عبور کردیم.

و در ادامه بیان داشتند: اقتصاد در ایران یک اقتصاد قوی است اما بگونه ای و بنا به دلایلی مردم به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند، دلایلی مثل تصدی گری دولت در اقتصاد از دهه 60، وابستگی به نفت و خام فروشی، اقتصاد دولتی  و خصوصی سازی های نامناسب، ناتوانی مسئولین در مدیریت انتظارات و توانمندی دشمن در دامن زدن به توقعات

در میدان جنگ ما باید ببینیم در حال پیشرفت هستیم یا عقب نشینی و با ید اهداف دشمن را شناسایی کنیم و بدانیم که دشمن به اهدافش رسیده یا نه! دشمن در این جنگ 3 هدف دارد:

  1. ایجاد تزلزل در باور ها (باورهایی که بخاطر آن باور ها انقلاب شکل گرفت یا به عبارت دیگر آرمان هایی که موتور پیشران حرکت جامعه است)، باور سازی و شکل دهی به باور های جدید 2 . از بین بردن اعتماد نسبت به نظام و مسئولین و تبدیل به بی اعتمادی 3. ایجاد یأس و ناامیدی

مساله مهم و اشکالی که انقلابیون  با  آن مواجه هستند این است که آرمان گرای قوی هستند ولی در واقع نگری درچار ضعف هستند. یک انقلابی باید آرمان گرایِ واقع نگر باشد.

جمله امام (ره ) فرمودند: اسلام والله همش سیاسته و سیاست همش نگاهش به دنیاست! البته دنیایی که مزرعة  الاخره هست. به قول علامه طباطبایی دین سبک ویژه زندگی است

حضرت آقا تاکید بر جهاد تبیین امید آفرینی دارن و منظورشان امید مبتنی بر واقعیت است نه امید ذهنی! پس باید موانع را دید مشکلات را دید ولی برای رسیدن به آرمان ها از مشکلات و موانع عبور کرد.

 

و در آخر دکتر جوانی اشاره به انتخابات شورای مجلس اسلامی و اهمیت انتخابات داشتند و بیان نمودند که رهبر انقلاب چندی پیش اشاره به مساله انتخابات کردند و کلیدواژه هایی در این امر فرمودند که متولیان امر دنبال کننده چهار راهبرد مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت باشند. در ادبیات حضرت آقا و نوع نگاه ایشان ، این مساله استثنائی بود که رهبر 11 ماه زودتر از انتخابات ورود به این مساله پیدا کردند و فرمودند: آمدن مردم در انتخابات مسئول دو پدیده است: 1. رقابت بین گروه ها و جریان ها   2. رضایتمندی.

در نهایت نکته ای که مسئولین باید به آن دقت فراوان کنند این است که در شرایط کنونی نباید با یأس و ناامیدی از گزارشات و عملکرد جامعه صحبت کنند بلکه با امید و تلاش برای آرمان ها و آینده روشن انقلاب اسلامی گام بردارند.

و در پایان نشست دکتر جوانی به سوالات اساتید حاضر در جلسه پاسخ دادند.


تاریخ: 13 خرداد 1402

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا