بسیج اساتید

همایش «جهاد تبیین»

با همکاری سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

مهدی فضائلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در همایش «جهاد تبیین» که با همکاری سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار گردید گفت: رعایت اخلاق، صبر، مدارا با افرادی که ابهام دارند و حسن خلق، از لوازم جهاد تبیین است.

سیره پیامبر اعظم(ص) نشان می‌دهد بسیاری ابتدا شیفته اخلاق پیامبر(ص) می‌شدند و سپس به ایشان ایمان می‌آوردند زیرا جذب اخلاقی در گام اول و رفع گره‌ها و ابهام‌های اخلاقی در گام دوم، یک اصل است.

وی با اشاره به دیدگاه‌های رهبر بزرگوار انقلاب در خصوص نقش نیروی متعهد انقلابی در موفقیت‌ها، تصریح کرد: تجربه ۴۳ ساله انقلاب نشان می‌دهد هر جا افراد انقلابی و کارآمد در راس امور بودند دستاوردها و موفقیت‌ها حاصل شده است و هر جا فاصله گرفته‌ایم با مشکل مواجه شده‌ایم.

فضائلی اظهار کرد: نیروی انقلابی کسی است که در عین اینکه دارای شور انقلابی است، دارای عقلانیت یعنی واقع‌بینی و آرمان‌گرایی نیز هست‌ و افرادی که یا واقع‌بین هستند یا آرمان‌گرا، از عقلانیت انقلابی به دورند.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گفت: متاسفانه دهه ۹۰ مسؤولیت کشور دست افرادی بود که از یک سو دیدگاه انقلابی نداشتند و از سوی دیگر برای رفع مشکلات همواره چشم به بیگانگان داشتند.

وی با اشاره به روند و‌ پیشینه مذاکرات برجام ادامه داد: از منظر رهبر معظم انقلاب علت مذاکره نکردن با آمریکا آن است که این مذاکره نه تنها برای منافع کشور مفید نیست بلکه زیان‌آور است و لذا حفظ منافع عمومی کشور در مذاکره یا عدم آن یک اصل است.

فضائلی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مذاکره‌ دوجانبه بر سر مسائل کشور از ابتدای انقلاب تاکنون با آمریکا نداشته‌ است زیرا نه تنها برای کشور مفید نیست بلکه زیان هم دارد؛ تنها در ۳ مقطع خاص درباره مسائل افغانستان، عراق و هسته‌ای مذاکراتی صورت گرفته است.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با اشاره به آغاز مشکل هسته‌ای، ادامه داد: قبل از روی کار آمدن دولت نهم، یکی از روسای کشورهای همسایه پیغامی از سوی آمریکایی‌ها برای رهبر معظم انقلاب آورده بود که در نهایت قرار شد مذاکراتی غیرعلنی در سطح کارشناسی انجام شود.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم و مطرح کردن این شعار که می‌خواهیم کاری کنیم هم چرخ اقتصاد بچرخد هم چرخ سانتریفیوژها و اصرار دولت برای مذاکره با خود آمریکا، رهبر معظم انقلاب با برخی شروط اجازه مذاکره دادند و آن را آزمونی بزرگ برای مردم دانستند.

فضائلی به خروج‌ یکجانبه کاخ سفید از برجام پس از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا اشاره کرد و افزود: پس از عهدشکنی آمریکا، اروپا نسبت به برجام اعلام پای‌بندی کرد و جمهوری اسلامی ایران نیز این مسیر را ادامه داد ولی در برخی مقاطع به واسطه اینکه طرف مقابل به تعهدات خود پایبند نبود، کاهش تعهدات ایران در دستور کار قرار گرفت.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای خاطرنشان کرد: پس از روی کار آمدن مجلس و مصوبات آن در خصوص کاهش تعهدات، غنی‌سازی تا ۶۰ درصد با مصوبه مجلس آغاز شد و آن‌ها احساس خطر کردند.

وی با اشاره به ابراز تمایل آمریکا برای بازگشت مجدد به برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران در این مقطع معتقد است آمریکا یکجانبه از برجام خارج شده و باید مذاکرات بدون آمریکا باشد و مذاکره با آمریکا نیز زمانی ادامه خواهد یافت که به کلیه تعهداتش عمل کند.

فضائلی ادامه داد: مذاکرات هسته‌ای در اواخر دولت روحانی ۶ دور انجام شد و به متنی منتهی شد که برخی مفاد آن محل اختلاف بود و با روی کار آمدن دولت جدید در ایران به طرف مقابل تفهیم شد در ایران وضعیت تغییر کرده است و متن دیگری تهیه شد.

 

مشاهده بیشتر

محمد شفیعی

توضیحاتی در مورد نویسنده...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا