بسیج اساتید

نشست بصیرت افزایی با حضور سردار سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا

نشست بصیرت افزایی ویژه اساتید سطح عالی و نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان و با حضور سردار سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا برگزار گردید.

در این نشست سردار سنایی راد در مورد سیاست خارجی گفت:
سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است و واقعیت این است که ما انباشتی از مشکلات و مسائل داریم که قابل حل شدن هستند مثل مسئله واکسیناسیون که مسئله ساده ای نبود اما تعداد جانباختگان از ۷۰۰ نفر در روز به اعداد دو رقمی رسید .
سر میز مذاکره ما بایستی برگه قدرت داشته باشیم ، بایستی اول شرایط اقتصادی داخلی را روبه راه کنیم و پس از آن مذاکره کنیم تا با دست پر سر میز مذاکره آماده باشیم .

وی خاطرنشان کرد: اینکه الان عربستان به دنبال مذاکره است به خاطر تغییرات منطقه‌ای و فهم شرایط جدید است یعنی مخدوش شدن هیبت آمریکا در منطقه به طرق مختلف که ما باید از این شرایط در میز مذاکره استفاده کنیم. با خروج ترامپ از برجام ما توانستیم ۶۰ درصد غنی سازی را انجام دهیم لذا دشمن می گوید فرار هسته‌ای ایران کوتاه شده است! در چنین شرایطی هم آمریکایی‌ها هم ما فعلاً مطالبه حداکثری مطرح کرده‌ایم آمریکا به دنبال این است که مذاکرات هسته‌ای را توسعه دهد به مذاکرات موشکی و سپس مذاکرات منطقه ای و ضریب نظارت را به نفع خودش تشدید کند!! و ما به دنبال لغو شدن همگی تحریم‌ها و گرفتن تضمین وراستی آزمایی هستیم.

سردار سنایی راد در مورد مسئله طالبان گفت: طالبان در افغانستان فعلاً دشمن اصلی ما نیست برای همین تعهداتی به ما داده اند از جمله اینکه شیعه کشی نکنند ، امنیت مرز ما را تامین کنند و اجازه حضور نیروی بیگانه ما چه اشرار تجزیه‌ طلب باشد چه آمریکا چه داعش را ندهند و دولتی تشکیل بدهند که مشارکتی باشد تا جنگ داخلی پیش نیاید.
این سه مورد را تا اینجا نسبتاً رعایت کرده اند..

نکته ای که هست این است که طالبان با القاعده متفاوت است القاعده به دنبال خلافت جهانی است و این‌ها به دنبال عمارت برای افغانستان هستند.

در ادامه جلسه به صورت پرسش و پاسخ پایان پذیرفت .

مشاهده بیشتر

محمد شفیعی

توضیحاتی در مورد نویسنده...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا